Zespół |
Przemysław Igor Pierzchała – specjalista ds. systemów CCTV, pomysłodawca i twórca Akademii Monitoringu Wizyjnego. Prezes Zarządu firm MWM Sp. z o.o. i Specialised Projects Polska Sp. z o.o. Praktyk z dużym doświadczeniem w projektowaniu i realizacji systemów CCTV, m.in. w Gdańsku, Wrocławiu, Kielcach, Katowicach, Zabrzu, Bytomiu, Kluczborku; zarządzał budową Centrum Monitoringu Wizyjnego i systemu kamer dla Drogowej Trasy Średnicowej w Katowicach. Twórca projektu systemu monitoringu wizyjnego Starego Miasta i strategii rozwoju systemu CCTV dla Krakowa. Autor koncepcji miejskiego systemu CCTV w Rudzie Śląskiej, programu funkcjonalno-użytkowego systemu CCTV dla gminy Ornontowice. Prowadził integrację miejskiego systemu monitoringu wizyjnego Gdańska i PGE Arena – stadionu EURO 2012. Współtwórca międzynarodowej konferencji „MIASTO MONITOROWANE – personel, aspekty prawne i technika systemów CCTV”. Autor specjalistycznych artykułów w „Systemach Alarmowych” i w „Gazecie Prawnej”.
mgr Paweł Wittich – psycholog, specjalista ds. personelu systemów CCTV, absolwent Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Śląskim. Zajmuje się selekcją, szkoleniami, motywacją, zarządzaniem i oceną pracy personelu Centrów Nadzoru. Interesuje go również współpraca operatorów monitoringu wizyjnego z policją i strażą miejską, budowanie stref bezpieczeństwa w oparciu o system CCTV. Selekcjonował operatorów dla systemów CCTV w Krakowie, w Zabrzu i dla Auchan Żory. Prowadził szkolenia m.in. dla operatorów straży miejskich, m.in. w Krakowie, Gdyni, Zabrzu, na lotniskach Warszawa - Okęcie i Kraków – Balice i dla agencji ochrony Konsalnet i Security Plus. Opracował metodologię i przeprowadził audyt miejskich systemów CCTV w Katowicach i w Bytomiu. Zainicjował i nadzorował tłumaczenie na język polski europejskiej „Karty demokratycznego zastosowania monitoringu wizyjnego”. Koordynator dwóch edycji międzynarodowej konferencji „MIASTO MONITOROWANE – personel, aspekty prawne i technika systemów CCTV”. Licencjonowany trener realizowanego na całym świecie szkolenia „CCTV Surveillance and Body Language”. Regularnie publikuje w dwumiesięczniku „Systemy Alarmowe”.
mgr inż. Jan T. Grusznic - absolwent Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania WIT pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk. Z zawodu fotograf i inżynier teleinformatyki. Od 2004 roku związany z branżą wizyjnych systemów zabezpieczeń – wcześniej Bosch Security Systems Polska, obecnie Axis Communications; w Akademii Monitoringu Wizyjnego specjalista ds. techniki CCTV. W pracy koncentruje się na aspektach przetwarzania obrazu statycznego i ruchomego oraz zarządzaniu sieciami teleinformatycznymi. Posiada bogate doświadczenie w zakresie projektowania i wdrażania rozwiązań dozoru wizyjnego w aplikacjach o rozproszonej strukturze i skomplikowanej dystrybucji sygnałów. Ceniony jako diagnosta zintegrowanych systemów wspomagających bezpieczeństwo. Prywatnie zafascynowany fotografią otworkową. Publikuje w „Systemach Alarmowych”.
dr Craig Donald – psycholog, ceniony na całym świecie specjalista ds. presonelu systemów CCTV, adjunct associate professor na Uniwersytecie Edith Cowan w Australii, trener, autor programów szkoleniowych dla personelu systemów CCTV wykorzystywanych m.in. w Wielkiej Brytanii, Holandii, Australii, w kopalniach złota i diamentów i w kasynach na całym świecie. Twórca testów komputerowych SAMAE i ScreenX umożliwiających ocenę predyspozycji do prowadzenia długotrwałej obserwacji. Autor testu do selekcji operatorów skanerów bagażu, wykorzystywanego na brytyjskich lotniskach, m.in. Heathrow, Gatwick. Specjalizuje się także w zarządzaniu i organizacji pracy operatorów. Regularnie publikuje w fachowych periodykach „Hi-Tech Security Solutions”, „CCTV Today”, „International Security Review”. Prelegent podczas międzynarodowych konferencji IFSEC, ACI Europe Security Summit, SECAU w Australii i brytyjskiej CCTV User Group.
inż. Herman Viser – specjalizuje się w elektromechanice i zarządzaniu; posiada szerokie praktyczne doświadczenie w zakresie projektowania i wdrażanie instalacji i procesów produkcji. Od 1989 roku angażuje się w projekty w obszarze telewizji przemysłowej i zintegrowanych systemów ochrony technicznej. Projektował i wdrażał duże systemy zabezpieczeń w kopalniach diamentów i złota, na wielkich statkach wycieczkowych, w portach morskich, w więzieniach, w jednostkach wojskowych i w elektrowniach jądrowych. Realizował projekty w Republice Południowej Afryki, Niemczech, Malezji, Namibi i Papui Nowej Gwinei. W Polsce zaangażowany w projektowanie i instalację systemów monitoringu wizyjnego dla Wrocławia, dla Drogowej Trasy Średnicowej w Katowicach i dla przejść granicznych na wschodniej granicy kraju. Prowadzi działalność konsultingową w obszarze systemów bezpieczeństwa; na stałe mieszka w Malezji. |